Belgisch netwerk voor open en afstandsleren. Van leerinhoud naar e-leerinhoud. Modellen, praktijkvoorbeelden en checklists voor het ontwikkelen van elektronisch leermateriaal.
Roossink, H. J. (2006). Het gebruik van software voor terugkoppeling in het onderwijs. Praktische Handreiking. Universiteit Twente (in samenwerking met Digitale Universiteit). Espace, elektronische coach. Uitwerken van oefenopdrachten en organiseren/faciliteren feedbackacties. Tijdsbesparend en flexibel.
Schoonenboom, J. (2006). De omvang van leerobjecten. Naar een juiste keuze in drie stappen. Stichting Digitale Universiteit. Handreiking voor de bepaling van de omvang van leerobjecten, opgesteld aan de hand van praktijkvoorbeelden.
Schoonenboom, J., Emans, B., & Meijer, J. (2006). Kiezen voor leerobjecten. Acht onderwijsambities en de mogelijke inzet van leerobjecten daarbij voor instellingen voor hoger onderwijs. Stichting Digitale Universiteit. Leerobjecten in het hoger onderwijs; voor welke doeleinden en hoe kunnen ze worden ingezet (met praktijkvoorbeelden).
Visser, A. (2004). Eindrapportage Cascade, case based learning-project. HvU, HvA en Fontys Hogescholen. Interactieve webapplicatie. Leren op basis van casussen uit beroepspraktijk sociaal-agogische opleidingen begeleiden, aangepast aan niveau studenten, virtuele discussiegemeenschap.
Eijl, P. J. van, Wolfsberger, M. V. C., Cadée, M., Siesling, S., Schreve- Brinkman, E. J., Beer, W. M., Faber, G., & Pilot, A. (2003). Plusprogramma's als proeftuin; Met als bijlage een inventarisatie van plusprogramma’s in Nederland. Interfacultair Instituut voor Lerarenopleiding, Onderwijsontwikkeling en studievaardigheden, Universiteit Utrecht. In dit artikel wordt ingegaan op de experimentele, innovatieve functie die plusprogramma’s kunnen hebben.
Thomas, E., van Broekhoven, S., & Frietman, J. (2000). EVC aan de poorten van het hoger onderwijs. ITS Nijmegen. Brochure over de implementatie van EVC in het hoger onderwijs. Oplossing voor de tekorten aan hoger opgeleiden en nadruk op de ontwikkeling van persoonlijke bekwaamheden, talenten en mogelijkheden (competentiegericht onderwijs). Opgesteld in opdracht van het ministerie van OCenW.
Andriessen, J., & Veerman, A. (1999). Samenwerkend telestuderen in het universitair onderwijs. Universiteit Utrecht. De vraag in dit artikel is hoe de mogelijkheden van telestuderen kunnen worden gebruikt om het onderwijs daadwerkelijk te verbeteren en te ondersteunen.
Groot Zevert, M. J. M., Eijl, P. J. van, & Keesen, F. J. M. (1997). Oriëntatie op ‘Honors Programs’ Een literatuurstudie. Interfacultair Instituut voor Lerarenopleiding, Onderwijsontwikkeling en studievaardigheden, Universiteit Utrecht.
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (2005). Naar een nieuwe wet. In dit rapport wordt de noodzaak van een nieuwe wetgeving in verband met het streven naar een kenniseconomie beschreven.
Jong, U. de, Korteweg, J. A., Leeuwen, M. van, & Veen, I. van der (2002). Studentenmonitor 2001: aanvullende analyses over motivatie en sociaal milieu. Onderzoek in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen, Amsterdam. Onderzoeksrapport over de effecten van sociaal milieu en motivatie op studiesucces.