FAQ’s over de CAO


 

Op 6 februari 2013 is het cao-akkoord ondertekend. Deze cao geldt met terugwerkende kracht voor de periode van 01-01-2011 t/m 31-12-2013.

Er worden regelmatig vragen gesteld over de cao regelingen die voor werknemers bij de universiteiten gelden. Op deze pagina treft u de meest gestelde vragen per onderwerp aan. Daar waar de regeling per universiteit verschilt, vindt u een doorverwijzing. Ook wanneer de regeling complexer is, verwijzen we u door naar de betreffende instantie.

De cao bevat aanvullende regels op wettelijke regelingen. De wettelijke regels zijn niet overgeschreven in de cao, maar in de cao wordt hier wel naar verwezen en deze regels gelden ten alle tijden.


 

Loopbaan en scholing


Ben ik verplicht een scholing of studie te volgen die mijn werkgever mij aanbiedt?
De werkgever kan u verplichten tot het volgen van een studie of opleiding, indien dit noodzakelijk is voor een goede vervulling van uw huidige of toekomstige functie. De werkgever zal hiervoor de noodzakelijke faciliteiten moeten verlenen (zie art. 6.9 lid 2 CAO).


Kan ik nog deelnemen aan een seniorenregeling?
De seniorenregeling is afgeschaft. Wie op 1 januari 2013 gebruik maakte van de seniorenregeling, kan dit blijven doen tot de aow-gerechtigde leeftijd. Degenen die op 1 januari 2013 58 jaar of ouder zijn kunnen tot 1 juli 2013 schriftelijk aangeven of zij op of na 59 jarige leeftijd van de oude seniorenregeling (cao NU 2010) gebruik willen maken. De feitelijke deelname kan ook na 1 januari 2014 starten. Voorwaarde is wel dat de startdatum wordt vastgelegd voor 1 juli 2013. Cao partijen hebben afgesproken dat er in plaats van regelingen als deze, maatwerk komt. In de nieuwe cao ligt de focus daarom meer op levensfasegericht personeelsbeleid.


Kan ik in 2013 nog aanspraak maken op leeftijdsdagen?
Leeftijdsdagen zijn extra vakantiedagen afhankelijk van de leeftijd van de medewerker. Medewerkers die leeftijdsdagen hebben op 31 december 2012, behouden deze. Het aantal leeftijdsdagen neemt met ingang van 2013 niet meer toe. Na 5 jaar vervallen deze in hun geheel. Vanaf 2018 bestaan er geen leeftijdsdagen meer. Ook als de leeftijdsdagen bij uw universiteit niet in de cao, maar lokaal geregeld zijn, worden zij op dezelfde wijze afgebouwd.

Wat houden de ontwikkelingsdagen in?
Werknemers hebben volgens de nieuwe regeling recht op ontwikkelingsdagen naar rato van hun dienstverband. Deze dagen zijn bedoeld voor scholingsactiviteiten die door de werknemer in overleg met de leidinggevende mogen worden ingevuld. De dagen zijn niet verkoopbaar. Ze kunnen bijvoorbeeld worden ingezet voor trainingen die de werkgever actief aanbiedt als onderdeel van duurzaam personeelsbeleid, voor stages op een andere werkplek binnen de instelling of voor extra trainingen. Per 1 januari 2013 gaat de regeling in.